Pokonaj konkurentów. Zgarnij klienta. Pracuj nad jedną z najzabawniejszych gier karcianych!

To skrócony scenariusz gry, w którą gramy od 2011 roku, kiedy to zmobilizowaliśmy siły i rozpoczęliśmy starania o współpracę z Black Monk, polskim wydawcą takich gier jak FLUXX, iGranie z Gruzem, VuDu czy Chupacabra. Misja nie należała do najłatwiejszych. Na jej pozytywny finał musieliśmy czekać do 2015 roku, ale w końcu się udało i od tamtej pory bijemy wszystkich na głowę, bo to u nas powstaje legendarna gra Munchkin, którą znają i cenią wszyscy miłośnicy karcianek na świecie.

gra planszowa Munchkin
 

Nie znasz Munchkina?

Jeżeli szukasz gry, którą możesz spokojnie rozpocząć jako człowiek bez klasy i to od kłótni z rywalami o wynik rzutu kostką (tak, o wynik rzutu kostką!), po czym zdobywać kolejne poziomy (aż do 10), zabijać potwory i zbierać skarby – okraszając wszystko solidną dawką humoru, stosując szantaże i podstępy – to zdecydowanie karcianka dla Ciebie. Po godzinnej rozgrywce… będziesz chciał rozpocząć następną! Potwierdzone info. Munchkin to gra niekolekcjonerska, co znaczy, że wystarczy kupić jedno pudełko z podstawowym zestawem kart i można już oddać się zabawie. Nie brakuje jednak fantastycznych dodatków w postaci kart z potworami, rasami czy gadżetami oraz różnych edycji gry, w tym tych nawiązujących do Gwiezdnych Wojen, .

Munchkin gra karciana

Jak to wszystko się zaczęło?

Sam Munchkin ma już kilkanaście lat, ale karty naszej wspólnej historii są zapisywane od dwóch lat. Zaczęliśmy od produkcji komponentu do gry i ruszyliśmy z kopyta. To u nas, w Krakowie, powstały gry: Gwiezdny Munchkin, Munchkin Zombie, Munchkin Legendy, Munchkin Pathfinder i Munchkin Fantasy 7/8. Wyprodukowaliśmy wówczas ponad 20 różnych wzorów kart. Dziś efekty naszej współpracy z wydawnictwem Black Monk to już ponad 40 różnych produkcji.

gra planszowa Munchkin
 

Jak się współpracuje z Black Monk?

To wymagająca elastyczności, kreatywnego podejścia i pełnej gotowości o każdej porze dnia i nocy praca na podwyższonych obrotach. Ale luuuubimy to. Nie raz myśleliśmy sobie “wow, to będzie trudne”, po czym zakasywaliśmy rękawy i realizowaliśmy zadanie na medal (w końcu posiadamy certyfikat ISO, to zobowiązuje). Jako Cartamundi doradzamy co do wyboru materiałów do produkcji kart, sprawdzamy czy projekt klienta odpowiada normom drukarskim (prepress), produkujemy wszystkie niezbędne elementy gry – od pudełek, przez plansze, po same karty (lub inne, potrzebne komponenty). Odpowiadamy za druk, cięcie, kserowanie, kompletację, pakowanie, foliowanie i dostawę produktów do magazynu Black Monk w Poznaniu.

gra planszowa Munchkin

Duma nas rozpiera!

Przede wszystkim dlatego, że współpracujemy z wydawnictwem Black Monk, ale również dlatego, że sprostaliśmy nielada wyzwaniu. Standardowo produkcja jednej gry trwa od 6 do 7 tygodni. My wyprodukowaliśmy pięć gier (Gwiezdny Munchkin, Munchkin Zombie, Munchkin Legendy, Munchkin Pathfinder i Munchkin Fantasy 7/8) w 4 tygodnie!

A jak naszą współpracę ocenia sam Black Monk?

Już od 2009 roku drukujemy gry w Polsce. Jednak dopiero w 2015 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Cartamundi, co okazało się bardzo dobrą decyzją i pozwoliło nam przyspieszyć rozwój firmy. Według nas, właśnie ta firma charakteryzuje się najbardziej pożądanymi cechami w branży gier planszowych: wysoką jakością wykonania produktów, indywidualnym podejściem do klienta, szybkością realizacji zamówień i terminowością. Dodatkowo sprawny kontakt z osobami odpowiedzialnymi za obsługę klienta podnosi jakość współpracy. Cartamundi jest idealnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa szukającego stabilnego oraz rzetelnego partnera – podsumowuje Daria Pilarczyk, General Manager w Black Monk Games.

 

Skontaktuj się z nami
poprzez wypełnienie formularza poniżej!

     
    Specifications
    Product category