Zgadnij kto to?

Tym, którzy znają Cartamundi i jej bogatą historię, łatwo przyjdzie sobie wyobrazić entuzjazm, który nas opanował, gdy w 2013 roku uzyskaliśmy licencję na opracowanie i wydanie gier karcianych opartych na oryginalnych tytułach Hasbro, najpopularniejszych grach planszowych, jakie kiedykolwiek ukazały się na rynku.

Zabraliśmy się więc od razu do pracy nad karcianymi wersjami Monopolu, Zgadnij Kto To? i szeregiem innych, magicznych gier, w które wszyscy graliśmy jako dzieci.

Projekt był ciekawy, ambitny i jednocześnie niełatwy, ale wszyscy w Cartamundi byliśmy pełni zapału. Postanowiliśmy więc podjąć to wyzwanie!

Od podszewki

W Cartamundi znamy wszystkie, tradycyjne gry karciane od podszewki. Hasbro zaś kojarzy się na całym świecie z najwyższej klasy grami planszowymi. Od samego początku było więc dla nas jasne, że to nie będzie tylko kolejna typowa produkcja i sprzedaż gier karcianych. Zanim rozpoczęliśmy pracę nad mechaniką poszczególnych gier, narodziła się koncepcja, by w każdą z nich wkomponować element multimedialny. Wykorzystanie urządzeń cyfrowych stało się elementem każdego produktu, niezależnie od tego, czy dana gra wcześniej już miała swą wersję papierową, czy też powstawała od początku. Współpraca z naszymi kolegami z Cartamundi Digital odegrała więc nieocenioną rolę.

Trivial Pursuit Karty do Gry
 

Szczególny przypadek

Kolejnym punktem zwrotnym było przyjęcie założenia , że nasze nowe gry karciane muszą różnić się od innych, stojących na sklepowych półkach gier już przy pierwszym kontakcie. Decydującym czynnikiem stały się opakowanie naszych nowych gier w nowatorskie i estetyczne kasetki z solidnego plastiku. Oddają one niezwykły charakter naszych gier i nadają im charakter niezwykle atrakcyjnego gadżetu.

Każda z gier Shuffle, gdyż taką nazwę nadaliśmy tej linii produktów, pakowane jest w plastikowe pudełko mającego formę walizki lotniczej. Innowacyjność produktów podkreślają 4 wyraziste kolory, w których wykonane są kasetki. Każdy z tych kolorów przypisaliśmy innej kategorii gier. Opakowanie opracowane przez zespół kreatywny Cartamundi wizualnie zrywa z wizerunkiem z typowego kartonowego pudełka. Zapewnia trwałość i bezpieczeństwo przechowywanym w nim kartom, które dzięki naszym unikalnym procesom produkcyjnym już od lat opierają się próbie czasu.

Transformacja

Cartamundi, uzyskawszy dostęp do imponującego katalogu licencji Hasbro, przeanalizowała każdą grę pod kątem tego, czy jedynie odświeżyć klasyczną grę planszową, czy stworzyć coś zupełnie nowego, nawiązującego do koncepcji oryginału. W procesie tym korzystaliśmy z pomocy znanego autora gier, Richarda Heayesa. Jesteśmy dumni z osiągniętego efektu. Każdy z produktów harmonijnie łączy w sobie poszanowanie oryginalnych koncepcji Hasbro, innowacyjną grę karcianą i funkcje multimedialne.

Trzy Cztery….Start!

Premiera rynkowa projektu, w który włożyliśmy tak wiele wysiłku, zasłużyła na efektowną oprawę. Nasz zespół marketingowy z entuzjazmem podjął tę rękawicę. Stworzyliśmy bogaty plan marketingowy, na który złożyły się między innymi: eventy w sklepach i centrach handlowych, konkursy z nagrodami oraz recenzję naszych gier stworzone przez topowych blogerów. Nasz program marketingowy sprawił, że nasze Shuffle dosłownie z dnia na dzień zaistniało przestrzeni rynkowej. Gry Shuffle gościły również w programie TVP ABC „O czym one mówią?” jako produkty lokowane oraz nagrody w konkursie.

Guess Who Shuffle Cartamundi
 

Co dalej?

Gry karciane Shuffle stają się coraz popularniejsze. Do naszych gier klientów przekonuje nasza filozofia „Fun, Fast and Easy”. Oznacza ona tyle, że gra ma być łatwa, szybka i sprawiać nam wiele radości. Rozgrywka w związku z tym, staje się krótsza i bardziej dynamiczna niż w klasycznych grach planszowych. Wykorzystanie do gry zarówno kart, jak i opcji multimedialnych nadaje naszym produktom innowacyjnego wymiaru. Designerskie opakowania sprawiają natomiast, że są one oryginalnym gadżetem. Ta linia produktów ma potencjał stania się prawdziwym hitem i wejść do klasyki rozrywki. W 2016 roku została wyróżniona w prestiżowym konkursie Zabawka Roku!

Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj na shuffle.cards

    Skontaktuj się z nami poprzez wypełnienie formularza poniżej!

    Specifications
    Product category